WAKACYJNE ZAJĘCIA NA WESOŁO

Utworzono dnia 02.10.2016

WAKACYJNE ZAJĘCIA NA WESOŁO to kolejny program realizowany w naszej szkole. Został on zrealizowany dzięki pomocy Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych AKACJA z Osieka Jasielskiego.

W ramach realizacji wyżej wymienionego programu uczniom klas IV – VI uczęszczającym do Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. św. Jana Kantego w Samokęskach została zaproponowana alternatywna forma spędzania wolnego czasu. Dobrze jest  w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość wybiera „przedkomputerowy” sposób na życie.

Pierwszą propozycją był wyjazd na krytą pływalnię do Jasła. Został on zorganizowany  20 września 2016r. Wzięło w nim udział 39 uczniów pod opieką nauczycieli pracujących w szkole.  Głównym celem wyjazdu było rozwijanie aktywności ruchowej wśród młodzieży. W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami. Należy pamiętać, że zajęcia na pływalni pozwalają pokonywać własne lęki, rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych.  Dzieci czuły się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystały ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych zabaw. Czas spędzony „w wodzie”, umożliwił wszystkim uczestnikom wyjazdu (oprócz korzyści zdrowotnych), wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.