Wycieczka Kraków - Bochnia

W dniu  26 października 2021r. w ramach realizacji projektu „Poznaj Polskę” uczniowie klas młodszych  wraz z wychowawcami klas wyjechali na wycieczkę do Krakowa i Bochni.

W dniu wycieczki wszystkim dopisywał humor ( pomimo wczesnej pory wyjazdu), a piękna jesienna pogoda sprzyjała zwiedzaniu zaplanowanych miejsc.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopca Kościuszki w Krakowie. Główną atrakcją Kopca Kościuszki była multimedialna i interaktywna wystawa stała „ Kościuszko – bohater potrzebny”.
To wciągająca, nowoczesna opowieść o Kościuszce, w której – zamiast tradycyjnych gablot muzealnych – uczniowie zobaczyli elementy filmu, teatru czy gry komputerowej. Wiele emocji wywołało wejście na sam Kopiec Kościuszki.

Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Kopalnia Soli w Bochni. Uczniowie wspólnie z przewodnikiem i opiekunami przenieśli się w przeszłość, aby poprzez prezentację hologramy poznać  historię kopalni. Przejazd windą górniczą oraz kolejką kopalnianymi korytarzami to atrakcje które na długo pozostaną  w pamięci najmłodszym uczniom. Uczniowie spotkali się również z Bocheńskim Skarbnikiem.

Pomimo intensywnego dnia związanego ze zwiedzaniem,  wszyscy szczęśliwi, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Krakowa i Bochni

Utworzono dnia 04.11.2021, 18:06