Dzień Patrona, DEN i pasownaie pierwszoklasistów

Utworzono dnia 27.11.2018

19 październik 2018r. to szczególny dzień dla uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Integracyjnych w Samoklęskach, gdyż właśnie tego dnia obchodzono Dzień Patrona Szkoły – świętego Jana Kantego, Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczniów i nauczycieli z budynku szkoły do kościoła w asyście pocztu sztandarowego, gdzie odprawiona została msza św. Po mszy wszyscy powrócili do budynku szkoły, aby uczestniczyć w uroczystej akademii.

Pierwsza część uroczystości szkolnej stanowiła odniesienie do postaci świętego Jana z Kęt – poszerzyła wiedzę uczniów o Patronie i nakłoniła do refleksji. Druga część poświęcona była pierwszoklasistom, którzy składali uroczyste ślubowanie. Zanim nastąpiła podniosła chwila, dzieci z klasy I wykazały się wiedzą i umiejętnościami recytacji i śpiewu. Następnie z wielkim przejęciem ślubowały na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania każde dziecko zostało przyjęte przez Pana Dyrektora do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.

Po pasowaniu pierwszoklasistów uczniowie klas starszych przedstawili krótki montaż słowno – muzyczny z okazji DEN przygotowany pod kierunkiem pań: Małgorzaty Gumiennej i Anety Doktor.

Po części artystycznej przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wręczając słodkie upominki i kwiaty.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.