Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Integracyjnych w Samoklęskach

22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

Utworzono dnia 19.04.2020

          Na świecie Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, a w Polsce świętujemy już od ponad 25 lat, od 1990 roku. Dzień Ziemi jest okazją do promowania proekologicznej postawy nie tylko wśród najmłodszych - poprzez sprzątanie świata czy naukę recyklingu, ale również wśród dorosłych, którzy często zapominają, że powinni ograniczać zużycie energii elektrycznej, ograniczać zużycie wody, zamiast samochodu wybrać rower albo autobus i jak najczęściej korzystać z materiałów, które nadają się do recyklingu. Innymi akcjami związanymi z Dniem Ziemi jest program sadzenia drzew lub krzewów - dzięki temu święto staje się pretekstem do podjęcia konkretnych, praktycznych działań. Zagadnienia poruszane z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi to między innymi problem źródeł energii, w tym technologie i innowacje związane z odnawialnymi źródłami energii.

          O planetę muszą dbać wszyscy: bez względu na wyznanie, przynależność etniczną, poglądy, zarobki czy miejsce zamieszkania. Ekolodzy zaznaczają, że w tym sensie Dzień Ziemi powinien stanowić okazję do wspólnych działań mających na celu ochronę środowiska, ochronę Ziemi. Warto pamiętać, że wszyscy odczują skutki zmian klimatu. Oczywiście o planetę trzeba troszczyć się codziennie - poprzez zmianę przyzwyczajeń - a nie tylko od święta.

          W tym roku nie możecie wyjść z wychowawcami i sprzątać naszą najbliższą okolicę, ale proszę pomyślcie, co moglibyście zrobić, zmienić w Waszych domach aby pomóc chronić NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ: może wyłączyć zbędną żarówkę na korytarzu, zakręcać wodę w trakcie mycia zębów, nie wyrzucać śmieci byle gdzie podczas spacerów, albo zwracać uwagę tym, którzy nie dbają o nasze środowisko. Nie bądźmy obojętni, starajmy się żyć odpowiedzialnie.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

DBI