WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Utworzono dnia 22.06.2023

Dnia 5 maja br. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. W szkole konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Zofia Skruch. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas V-VI, a ogólnie w tej kategorii wiekowej dyktando pisało 634 uczestników.

Test składał się z dwóch części:

• część I – zadania ortograficzne – 10 pytań testowych z podanymi 4 odpowiedziami,    z których co najmniej jedna była prawidłowa;
  • część II – dyktando – tekst z 30 lukami, które należało uzupełnić jedną z dwóch zaproponowanych liter.

Wszyscy uczestnicy dzielnie zmierzyli się z niełatwymi zadaniami, które wymagały wyjątkowej czujności ortograficznej. Uczennice Zuzanna Ćwik i Julia Okarmus wykazały się imponującą znajomością zasad polskiej ortografii i otrzymały tytuł laureata. Cieszy fakt, że  Zuzanna Ćwik udzieliła 97,14% poprawnych odpowiedzi, zajęła III miejsce i otrzymała dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.