Wycieczka klasy V do Klasztoru OO. Bernardynów i Pustelni św. Jana z Dukli

Utworzono dnia 14.06.2023

13 czerwca klasa V wraz z ks. Mariuszem Romanowskim i wychowawczynią Małgorzatą Gumienną, odwiedziła klasztor OO. Bernardynów w Dukli oraz Pustelnię św. Jana. Celem wyjazdu było zwiedzenie miejsca, gdzie żył i modlił się święty.

Piątoklasiści zwiedzili neogotyckie Sanktuarium w którym bezpośrednio przed kanonizacją w 1997r.  przebywał Jan Paweł  II oraz modlili się w kaplicy przed relikwiami świętego Jana. Uczniowie podziwiali pomniki  świętych znajdujące się w pobliżu klasztoru.

Następnie grupa udała się do Pustelni zlokalizowanej na górze Zaśpit, gdzie odwiedziła Kościółek w Puszczy, zrekonstruowaną pustelnię oraz cudowne źródełko w skalnej grocie. Zobaczyli niedawno odnaleziony dzwon kościelny, który 80 lat temu został ukryty w ziemi przed niemieckimi okupantami.

Uczniowie mieli przyjemność gościć w pustelni z 1930r. w której mieszka od wiosny do jesieni pustelnik z Dukli. Ojciec z Klasztoru Bernardynów, opiekuje się Kościółkiem oraz odprawia w nim msze mieszkając samotnie w pustelni.

Na koniec wycieczki wszyscy zjedli pieczone kiełbaski, kupili pamiątki i w doskonałych humorach wrócili do domów.

Wycieczka

Utworzono dnia 14.06.2023, 07:33