Wycieczka do Korczyny i Krosna

Utworzono dnia 26.10.2022

W dniu 17 października 2022 r. nasi uczniowie z klas IV i V wybrali się na wycieczkę do Korczyny
i Krosna.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier  w Korczynie. Poznaliśmy historię czekolady, mieliśmy okazję zobaczyć drzewo, liście i owoce kakaowca oraz proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki. Obejrzeliśmy także dwa ciekawe filmy: „Pochodzenie kakao", „Historia i pochodzenie czekolady". Podczas zwiedzania degustowaliśmy różne czekolady mleczne, deserowe, truskawkowe, białe, gorzkie - wszystkie wyglądały i smakowały przepysznie. Najsłodszą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją było własnoręczne zdobienie tabliczek czekolady i lizaków.

Następnie, nasyceni słodkościami, ruszyliśmy w poszukiwaniu historii. Dotarliśmy do pięknych ruin zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu,  znanego z „ Zemsty” Aleksandra Fredry.

Na terenie zamku w Pracowni Ceramiki Zamkowej uczestniczyliśmy w warsztatach twórczych, gdzie własnoręcznie zdobiliśmy gipsowe obrazki.

Na miejscu pani przewodnik opowiedziała nam historię tej budowli. Wspomniała, że murowany zamek został wzniesiony za panowania Kazimierza Wielkiego i miał za zadanie chronić południowe rubieże kraju, które nękane były napadami z Rusi i Węgier. Mieliśmy również okazję obejrzeć, a nawet wypróbować narzędzia tortur stosowane dawniej za różne przewinienia.

Ostatnim punktem wycieczki był Park Trampolin Hight Jump w Krośnie. Przez godzinę skakaliśmy na trampolinach oraz wspinaliśmy się po ściance wspinaczkowej.

Dzień był ciepły i słoneczny a atrakcje wspaniałe. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Korczyny i Krosna

Utworzono dnia 26.10.2022, 11:15