Tydzień tolerancji i życzliwości

Utworzono dnia 10.12.2023

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy w listopadzie święto tolerancji i życzliwości. Samorząd Uczniowski w dniach 20-24 listopada zorganizował tematyczny tydzień, aby jak najszerzej promować i akcentować te ważne wartości.

W poniedziałek uczniowie przyszli ubrani w stroje koloru żółtego. Ten kolor to symbol optymizmu i radości.

Wtorek był dniem dobrego słowa. Uczniowie na powitanie obdarowywali się miłym słowem i uśmiechem. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego zawisło serce życzliwości. Pod hasłem „Zatrzymaj się koleżanko/kolego i napisz coś miłego” uczniowie na kolorowych serduszkach zapisywali miłe słowa do kolegów, koleżanek, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

W środę uczniowie integrowali się poprzez granie na przerwach w swoje ulubione gry planszowe i karciane.

W czwartek odbył się uroczysty apel podczas którego uczniowie przedstawili czym jest tolerancja, jakie są przyczyny i przejawy nietolerancji, jak im zapobiegać oraz czym są stereotypy. Ogłoszono wyniki na najbardziej życzliwego ucznia w klasie pt. „ Życzliwi są wśród nas”.

Chcąc dzielić się pozytywną energią i pokazać, że bycie życzliwym i tolerancyjnym nie jest nam obce uczniowie w piątek stworzyli w klasach małą galerię plakatów promujących tolerancję i życzliwość które można podziwiać na drzwiach każdej klasy.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w Tydzień Tolerancji i Życzliwości. Pamiętajmy, że tolerancja i życzliwość to szacunek dla innych, niezależnie od ich wyglądu i poglądów.

Tydzień tolerancji i życzliwości

Utworzono dnia 10.12.2023, 06:54