Spektakl „Nina i Paul”

Utworzono dnia 09.10.2020

8 października 2020 roku uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej mieli okazję obejrzeć ciekawy spektakl „Nina i Paul” w reżyserii Laury Sonik. Było to niecodzienne wydarzenie, ponieważ w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru „Maska” z Rzeszowa.  Uczniowie mogli poczuć się jak w teatrze, mimo że w przestrzeni niescenicznej obejrzeli tę intrygującą komedię romantyczną.

W przedstawieniu wystąpiło dwoje aktorów - Anna Złomańczuk oraz Kamil Dobrowolski, którzy znakomicie wcielili się w swoje role. Całość dopełniała skromna, ale wymowna scenografia.

Sztuka opowiadała o problemach dojrzewania oraz pierwszej miłości nastolatków. Uczniowie poznali historię Niny i Paula widzianą oczami każdego z nich. Z uwagą śledzili tę interesująca opowieść o poznawaniu siebie, o pierwszym prawdziwym uczuciu, a także o potrzebie akceptacji
i strachu przed ośmieszeniem.

Po przedstawieniu odbyły się pouczające warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów. Tematem przewodnim spotkania było „wychodzenie z siebie”, czyli przenoszenie wektora uwagi z siebie na partnerów współdziałających z nami w jednej przestrzeni. Zajęcia te przypadły do gustu siódmoklasistom, uczestnikom warsztatów.
Służyły pogłębieniu wzajemnych relacji, skłaniały do aktywności, a także dostarczyły nastolatkom niesamowitych emocji.

Uczniowie  z zainteresowaniem oglądali spektakl „Nina i Paul”, dobrze się na nim bawili i zapewne doświadczyli wielu przeżyć estetycznych.

Spektakl „Nina i Paul”

Utworzono dnia 12.10.2020, 09:21