„Po owocach ich poznacie”

Utworzono dnia 15.09.2023

W dniu 11.09.2023r. uczniowie naszej szkoły Julia Mastej oraz Dawid Jurasz wraz z panem Dyrektorem Bogusławem Uliasz - na zaproszenie Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla wzięli udział w spotkaniu w ramach rozpoczynającej się akcji „Po owocach ich poznacie”. Jej celem jest uczynienie z drzewa jabłoni symbolu pamięci o Polakach ratujących Żydów, w tym szczególnie Rodziny Ulmów.

Inspiracją akcji jest postać Józefa Ulmy, który w Markowej jako jeden z pierwszych założył szkółkę ogrodniczą.

- Chcielibyśmy, aby te jabłonie, zakwitające każdej wiosny, w szkołach, które otrzymają te drzewa, przypominały właśnie o Rodzinie Ulmów, właśnie o dzieciach, o tej wielkiej tragedii, ale i o heroicznej postawie - podkreśla marszałek województwa.

Każda szkoła biorąca udział w spotkaniu otrzymała sadzonkę jabłoni, która zostanie w najbliższym czasie posadzona na terenie naszej placówki.

PO OWOCACH ICH POZNACIE

Utworzono dnia 25.09.2023, 12:26