Ogólnopolski Test Ortograficzny

Utworzono dnia 09.12.2022

„Źle mówić lub pisać - to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich,

którzy ją z taką czcią budowali. Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle nim mówią”.

Janusz Korczak

Dnia 25.10.2022 r. uczniowie kl. V-VI naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii, uczestnicząc w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym.

W konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej wzięło udział 11 uczniów. Największą liczbę punktów zdobyła uczennica klasy V Zuzanna Ćwik i uzyskała tytuł Eksperta Ortografii, a pozostali reprezentanci szkoły otrzymali dyplomy uznania.

Tegoroczna edycja, tak jak i poprzednie, wymagały od uczestników konkursu rozległej wiedzy i umiejętności dotyczących polskiej pisowni. Tym bardziej cieszy fakt, że po raz kolejny znaleźli się uczniowie, którzy odważnie zmagali się z zadaniami konkursowym      i udowodnili, że nieobca im jest polska ortografia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, gratulujemy wysokiej świadomości ortograficznej i życzymy dalszych sukcesów.