Mistrz Pięknego Czytania

Utworzono dnia 24.04.2023

Dnia 18 kwietnia 2023 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się
I Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz popularyzacja literatury pięknej.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII. Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu wylosowanej przez siebie książki (spośród pięciu wybranych przez komisję konkursową).

W rywalizacji o tytuł Mistrza Pięknego Czytania wzięło udział 40 uczniów z trzynastu szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Brej i Zuzanna Ćwik pod opieką pani Zofii Skruch.

Współzawodnictwo przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Jury, oceniając czytelników, zwracało szczególną uwagę na płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość oraz dykcję, a także interpretację czytanego tekstu.

Cieszy fakt, że przedstawicielki naszej szkoły zaprezentowały ciekawą interpretację głosową wylosowanych tekstów. Co więcej - uczennica klasy VI Zuzanna Ćwik zajęła I miejsce i zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Utworzono dnia 24.04.2023, 13:29