Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 09.10.2023

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy i obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Samoklęskach wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „European Day of Languages” organizowanym przez Didacto Polska. Z tej okazji w ostatnich dniach w naszej szkole zorganizowane zostały obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII zostali zapoznani z ciekawostkami o językach europejskich. Ponadto uczennice klasy VI zaprezentowały społeczności szkolnej podstawowe zwroty wykorzystywane w różnych zakątkach Europy. Wszyscy uczestnicy wydarzenia samodzielnie udekorowali flagi państw oraz najbardziej charakterystyczne obiekty poszczególnych krajów.

Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 12.10.2023, 05:29