CERTYFIKAT „SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE”

Utworzono dnia 22.06.2023

Rok szkolny 2022/2023 dobiega końca, a wraz z nim zakończyliśmy w naszej szkole realizację Ogólnopolskiego Programu „ Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie”, we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym- Wody Polskie.

Celem programu było promowanie wiedzy o z równoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. A także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Działania miały wykształcić wśród dzieci poprawne nawyki i postawy, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

Szkolnym koordynatorem projektu była pani Małgorzata Gumienna. W projekcie brali udział uczniowie z klasy V i  VI.

Główne działania szkoły w ramach projektu:

- Zajęcia dla uczniów dotyczące m.in. zanieczyszczenia wód, suszy, powodzi

- Wizyta w oczyszczalni ścieków i poznanie mechanizmu oczyszczania wody

- Dwukrotne sprzątanie terenu nad rzeką

- Udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez RZGW w Rzeszowie: „ Aktywni

Błękitni nakrętki zbierają, a mieszkańcy Afryki wodę pitną mają”

- Wykonanie gazetki „ 22 marca-Światowy Dzień Wody”

- Konkurs wiedzy o wodzie pn.„ Woda to życie”

- Spotkanie z funkcjonariuszami policji z Jasła- prelekcja dotycząca bezpieczeństwa nad wodą

- Przedstawienie  ekologiczne dotyczące ochrony środowiska i dbania o wodę

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła w wyniku podjętych działań w roku szkolnym 2022/2023 otrzymała Certyfikat „ Szkoła przyjazna wodzie”.

„ Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie”

Utworzono dnia 22.06.2023, 07:58