„250. rocznica Komisji Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na uczniów klasy I”

Utworzono dnia 18.10.2023

14 października 1773 r. na wniosek króla polskiego Stanisława II Autusta Poniatowskiego została powołana Komisja Edukacji Narodowej. W tym roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Samoklęskach obchodziliśmy 250. rocznicę jej powstania. Równolegle z tym świętem na uczniów naszej Szkoły zostali pasowani chłopcy i dziewczynki z klasy I.              Uczniowie oraz nauczyciele SP w Samoklęskach przygotowali uroczystą akademię, która składała się z dwóch części – pasowania na ucznia klasy I oraz obchodów z okazji 250. rocznicy utworzenia KEN. Całą uroczystość uświetniły recytowane przez uczniów klasy I wierszyki o pasowaniu na ucznia oraz śpiewane piosenki o szkole. Ponadto uczniowie klasy II oraz reprezentanci klasy V zaprezentowali taniec „Polonez”. Uczennica klasy V – Matryna Socha wykonała choreografię tańca współczesnego, natomiast uczennice klasy VI dały pokaz zdolności taneczno-wokalnych.

„250. rocznica Komisji Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na uczniów klasy I”

Utworzono dnia 19.10.2023, 14:49