Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Utworzono dnia 12.06.2018

9 maja 2018 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI przygotowany przez panią Małgorzatę Gumienną.  Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja, żeby zastanowić się nad wpływem jaki każdy z nas ma, na środowisko naturalne.  W naszej szkole również uczciliśmy to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

W zorganizowanie uroczystości  zaangażowała się,  cała społeczność szkolna czyli uczniowie wszystkich klas. Imprezę poprowadziła przewodnicząca szkoły uczennica klasy VII, Magdaleną Łącka. Najpierw wysłuchaliśmy utworów muzycznych i wierszy w wykonaniu uczniów wszystkich klas począwszy od klasy I, po klasę VII.  Uczniowie zaprezentowali m.in. piosenki pt. Pięknie żyć, Eko-rock, Ekologia, Ziemia Wyspa Zielona itp. Na koniec występów dziewczynki z  klasy VI zatańczyły taniec nowoczesny z przygotowanym przez siebie układem choreograficznym. Następnie odbył się konkurs pt. „ Eko-Moda” na wykonanie i zaprezentowanie przez poszczególne klasy stroju z materiałów ekologicznych.

Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczniom którzy brali udział w konkursach ekologicznych tj. Konkurs wiedzy o Magurskim Parku Narodowym, Konkurs „ Coś z niczego”, Konkurs przyrodniczy Galileo (Uczeń kl. VI Jakub Mastej, otrzymał wyróżnienie, za zajęcie 15 miejsca w ogólnopolskim konkursie Galileo z przyrody zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej).

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.