Wycieczka do Wrocławia

W dniach 28-29 października 2021 roku w ramach realizacji projektu „Poznaj Polskę” uczniowie klas V-VIII naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu było poznanie ważnych dla Polski zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

O godzinie 2.00 wyjechaliśmy z Samoklęsk w stronę stolicy Dolnego Śląska. Pomimo zmęczenia nocnym przejazdem rano wyruszyliśmy zwiedzać Wrocław.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Najpierw udaliśmy się do Centrum Historii Zajezdnia,
a następnie zwiedzaliśmy najstarszą część miasta - Ostrów Tumski. Byliśmy pod wrażeniem wspaniałej architektury tego miejsca. Podziwialiśmy piękną katedrę pw. św. Jana Chrzciciela oraz spacerowaliśmy po moście Tumskim.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Rynek – perła tego miasta. Przepiękna Starówka i późnogotycki ratusz, który wygląda jak domek z piernika, zachwyciły wszystkich.

Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po ich znalezieniu chętnie robili sobie z nimi zdjęcia. Tego dnia mieliśmy także możliwość zwiedzić Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który zachwycił nas malowniczym, jesiennym krajobrazem i różnorodnością roślin.

Pełni wrażeń i trochę zmęczeni udaliśmy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Drugi dzień naszego pobytu we Wrocławiu obfitował również w wiele atrakcji. Zwiedziliśmy najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Najbardziej podobało nam się Afrykanarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów.

Słynna Hala Stulecia i Muzeum Narodowe we Wrocławiu to ostatnie ważne punkty naszej wycieczki. Nasza przygoda z tym urokliwym miastem zakończyła się wizytą w muzeum,    w którym podziwialiśmy Panoramę Racławicką –  to wspaniałe arcydzieło zachwyciło nas wszystkich swą oryginalnością i wielkością kunsztu malarskiego.

O godzinie 18.00 zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka była męcząca, ale wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno warte były takiego wysiłku. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięć. Ponadto uważamy, że była to ciekawa lekcja historii. Warto więc brać udział w podobnych wycieczkach, bo nie od dziś wiadomo, że „podróże kształcą”.

Wycieczka do Wrocławia

Utworzono dnia 08.11.2021, 15:51