Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

Utworzono dnia 12.06.2018

14 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się Ogólnopolskie Dyktando Szkolne, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Wzięło w nim udział 21 uczniów z kl. IV-VII.

Długo czekaliśmy na wyniki, ale było warto. Okazało się, że dla naszych uczniów ortografia to nie taki diabeł straszny, jak go malują. Najlepszy w potyczkach ortograficznych okazał się Kamil Zoła, który zdobył aż 134 punkty i zajął III miejsce wśród wszystkich piszących na poziomie II (kl. IV-VI). Uczeń klasy VI otrzymał dyplom laureata i nagrodę książkową. Justyna Wojdacz również uzyskała dyplom laureata. Uczennica klasy IV zdobyła 129 punktów i zajęła VIII miejsce. Z kolei dyplomy wyróżnienia otrzymali uczniowie: Weronika Czupa, Filip Klaczko, Karol Łącki, Wiktoria Bal, Kinga Mroczka, Wiktor Biernacki. Pozostali uczestnicy też dobrze poradzili sobie z zadaniami ortograficznymi i uzyskali dyplomy uznania.

W całym kraju w dyktandzie wzięło udział na poziomie II (kl. IV-VI) - 2133 uczniów, a na poziomie III (kl. VII i kl. II i III gimnazjum) - 1033 uczniów. Młodsi uczestnicy mogli uzyskać 136 punktów, starsi - 140.

Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w nowym roku szkolnym.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.