Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Utworzono dnia 02.10.2018

7 września 2018 roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podstawowym celem zapoczątkowanej w 2012 roku inicjatywy jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo literatury polskiej i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

W uroczystej akademii, która odbyła się w sali gimnastycznej, wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Na początku konferansjerzy przybliżyli wszystkim cel spotkania. Następnie uczennice klasy V nastrojowym wierszem wprowadziły słuchaczy w klimat epoki, w której przyszło żyć autorowi „Przedwiośnia”. Z kolei uczniowie klasy VII w formie ciekawego wywiadu zapoznali zebranych z życiem i twórczością pisarza, a także z problematyką jego utworów.

Potem nastąpiła najważniejsza część spotkania, czyli głosowa interpretacja dzieła. Czytanie „Przedwiośnia” rozpoczął pan Bogusław Uliasz, dyrektor szkoły. Fragmenty powieści Stefana Żeromskiego czytali również: emerytowana nauczycielka, przedstawicielka Rady Rodziców, absolwentka szkoły, nauczyciele oraz uczniowie klas V-VIII.

Na koniec ponownie zabrał głos dyrektor szkoły. W swoim przemówieniu nawiązał do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zwrócił uwagę na rolę książki w życiu młodego człowieka.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w naszej szkole było miłym oraz ciekawym wydarzeniem. Publiczność podziękowała wszystkim lektorom oklaskami.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.