Kwiecień - Miesiącem Pamięci Narodowej

Utworzono dnia 29.05.2018

Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy możliwość zatrzymania się w biegu i przypomnienia Tych, którzy dla nas walczyli i ginęli. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę tych, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości,  przelewali krew, abyśmy teraz  mogli spokojnie się uczyć i dorastać.

Doskonałą okazją do uczenia właściwych postaw patriotycznych dzieci i młodzieży szkolnej oraz przybliżenia odległych wydarzeń historycznych stał się uroczysty apel pod hasłem „ Pamięć nie dała się zgładzić”.

Apel przygotowali uczniowie klasy czwartej i szóstej. Pięknie recytowali wiersze, przypominali najważniejsze wydarzenia historyczne dotyczące naszej Ojczyzny, śpiewali piosenki patriotyczne.

Apel był krótki, ale bogaty treściowo. Został on pozytywnie odebrany przez szkolną publiczność.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.