Jesienne wędrowanie

Utworzono dnia 12.10.2018

Dnia 8.10.2018r uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły  wraz z opiekunami Elżbietą Piwowar, Małgorzatą Gumienną i Martą Łącką wybrali się na pieszy rajd  trasą: Samoklęski – Mrukowa – Samoklęski.

Wcześniej organizatorzy  przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie podczas poruszania się w terenie.  Młodzież poznała także historię zabytków i legendy związane z naszymi regionem.

Wycieczka miała charakter krajoznawczo – dydaktyczny. Młodzież uczyła się między innymi zasad współżycia w grupie, kultury turystyki oraz szacunku do otaczającej nas przyrody. Zwiedzaliśmy miejscowości podziwiając uroki krajobrazu, a przy okazji, zbieraliśmy dary natury.

W Mrukowej czekało na nas rozpalone przez rodziców ognisko, abyśmy mogli upiec kiełbaski. Po posiłku i krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.