Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Integracyjnych w Samoklęskach

JĘZYK POLSKI

Drodzy Uczniowie!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych od dzisiaj zaczynamy nietypową podróż po literackich i językowych krainach w domu. Ufam, że ta nasza wspólna praca zdalna będzie efektywna. Czytajcie lekturę „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren, powtarzajcie wiadomości o częściach zdania. Proszę Was o staranne prowadzenie zeszytów,  będą one Waszą wizytówką samodzielnej pracy w domu. Zachęcam Was do  nauki, bo nie od dziś wiadomo, że „czytanie i pisanie za majątek stanie”. Jesteście gotowi? Zaczynamy! Powodzenia!

Wasza nauczycielka języka polskiego - Zofia Skruch

 

Szczegółowe zadania do wykonania:

  1. Przypomnijcie sobie rady dla piszących krótkie formy użytkowe: ogłoszenie, zaproszenie, dedykacja, życzenia.

 

  1. Tematy krótkich form wypowiedzi do zredagowania w zeszycie.

Temat 1.

Zredaguj ogłoszenie na stronę internetową, w której zachęcisz koleżanki i kolegów do udziału w zajęciach Szkolnego Teatru Amatorskiego. Użyj dwóch argumentów.

Temat 2.

Napisz zaproszenie na spotkanie w szkole ze znanym autorem książek dla młodzieży. Użyj dwóch argumentów, którymi przekonasz koleżanki i kolegów do uczestnictwaw spotkaniu.

Temat 3.

Napisz dedykację dla koleżanki, której podarujesz tom wierszy jej ulubionego poetyw związku z zajęciem przez nią I miejsca w konkursie recytatorskim.

Temat 4.

Napisz życzenia urodzinowe dla swojego najlepszego przyjaciela.

 

  1. Wykonajcie teczkę tematyczną swojej ulubionej książki w formie lapbooka. Praca powinna być wykonana z papieru o wymiarach A3 i zawierać minimum 6 kieszeni, schowków itp. Lapbook może zawierać: wiadomości i ciekawostki na temat książki, refleksje po lekturze, propozycje zabaw oraz konkursów, ilustracje (własne lub zaczerpnięte z książki bądź internetu).

 

Strony internetowe, z których warto korzystać podczas nauki w domu:

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

DBI