Wirtualna wizyta w planetarium

Utworzono dnia 04.12.2020

W dniu 3 XII 2020 r. uczniowie klas IV - VIII brali udział w wirtualnych zajęciach w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Zajęcia „Nauka dla Ciebie” są realizowane i finansowane w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Inicjatywa ma na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.
 W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online. Nasza szkoła zakwalifikowała się do zajęć w ramach "Planetobusa".

Tematem wiodącym spotkania było Jesienne niebo.

Zajęcia składały się z dwóch części:

1. w pierwszej części  – z wykorzystaniem serwisu YouTube, odbył się pokaz z planetarium.

2. w drugiej części  – z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams, prowdzący rozmawiali z uczniami o wybranych zagadnieniach z pokazu.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, odbyć wirtualną wycieczkę o Układzie Słonecznym.